K článku

Slovník Scrabble – co to je a k čemu se používá?

Hra Scrabble se stala populární už v 90. letech. Losování písmen z velurového pytlíku a skládání slov provázely živé emoce a zarudlé tváře hráčů. I když už od té doby uplynulo spoustu let, nic se nezměnilo. Scrabble se dočkalo mnoha obdob – u nás sem patří mimo jiné Hra na slova. A to není vše, kromě deskových her se objevily rovněž nástroje, které pomáhají rozšiřovat dovednosti tak, aby se z nás stali mistři v pravém slova smyslu! Máme zde namysli mimo jiné slovník Scrabble online. Co je to a k čemu se používá? Pojďme se na to podívat!

Slovník Scrabble – historie hry a informace o nástroji

Každý asi ví, jak vypadá a v čem spočívá hra Scrabble. Hru vymyslel v roce 1931 v té době nezaměstnaný architekt Alfred Butts. A co je zajímavé, hra, která je dnes jednou z nejoblíbenějších slovních her, zpočátku nenadchla žádnou z nejznámějších výroben deskových her – všichni se o ní vyjádřili jako o příliš nudné. A proto ji vyráběl vynálezce a penzionovaný státní úředník, James Brunot – vlastnoručně v garáži. Ten vyráběl zhruba 200 exemplářů týdně. Aktuálně je však jednou z nejoblíbenějších slovních her na světě.

Scrabble mohou hrát 2 až 4 osoby. Losují se kameny s písmeny (v české verzi má hra 100 kamenů, z čehož 98 s písmeny a dva jsou prázdné kameny, tzv. žolíky – které mohou nahradit libovolná chybějící písmena), ze kterých se na čtvercové hrací desce skládají nová slova. Každé tvořené slovo musí obsahovat minimálně jedno písmeno, které už se nachází na hrací desce. Radost z přidávání dalších slov je zaručena!

V průběhu let a s pokrokem v oblasti internetových technologií vzniklo mnoho vhodných nástrojů, které nám umožní zdokonalovat naše dovednosti v této slovní disciplíně. Máme zde namysli například Scrabble online. Jedná se o rychlou aplikaci se snadnou obsluhou, která nám umožní ověřit si, zda je slovo, které jsme vymysleli, skutečně povolené ve hře a zda za něj dostaneme bonusové body. Ale to nejsou všechny divy, jaké nám nabízí!

Slovník Scrabble online – jak funguje?

Jestli tento div zatím blíže neznáte, je čas to dohnat. Především, pokud vás čeká zajímavý slovní souboj s přáteli! Slovník Schrabble vychází z Oficiálního českého scrabble slovníku, který byl založen v roce 1998. Jeho obsah už byl několikrát změněn a je to nadále „živý organismus“. Scrabble slovník, který najdeme snadno na internetu, umožňuje rychlou kontrolu, zda nám slovo, které jsme složili, zajistí cenné body, nebo zda bude spoluhráči spíše zamítnuto. A to není vše! Můžeme si pomocí něj navíc prohlédnout, jaká slova můžeme z dostupných písmen poskládat! Nejedná se jen o velké usnadnění, ale také možnost trvalého zlepšování našich schopností a rozšiřování slovní zásoby. A během hry Scrabble – je nástroj nedocenitelný.

Český scrabble slovník je užitečná pomůcka, pokud se jedná o použití našeho rodného jazyka. Zasvěcenější hráči nebo ti, kteří si chtějí užít hru plnou emocí, mohou sáhnout například po verzi v anglickém jazyce! Scrabble slovník se pak bude hodit i podruhé – minimálně zpočátku, když budeme poznávat nové tváře této nám dobře známé hry.

Scrabble slovník (online aplikace) funguje na základě vyhledávače. Stačí napsat slovo, které jsme z dostupných písmen vytvořili, a zkontrolovat, zda můžeme opravdu počítat s body navíc. Jednoduché jako facka, že?

Scrabble slovník – k čemu se ještě může hodit?

Aplikace, kterou zde popisujeme, se hodí nejen během Hry na slova nebo Scrabble. Můžeme s pomocí ní pečovat o trvalý rozvoj své slovní zásoby, správný trénink (i bez společnosti!) nebo pečlivé promyšlení našich tahů ve zmiňované hře.

Aplikace Scrabble slovník je vytvořená tak, aby splnila řadu očekávání svých uživatelů. Podle toho pro jaký online slovník se rozhodnete, budete moci zkontrolovat nejen slovo, které vymyslíte, ale nechat se také podpořit slovy nabízenými programem. A to není vše – toto důmyslné zařízení můžeme i filtrovat, abychom nalezli slova začínající na písmeno, které máme k dispozici nebo které bychom chtěli na desce použít. Bez problému si nastavíme i délku slova. A pokud ani to nestačí – tak to nejlepší jsme si nechali na konec!

Některé slovníky pro hráče Scrabble mají vestavěný modul trenéra. Můžete díky němu pečovat o každodenní trénink bez nutnosti prosit se ostatní členy rodiny nebo známých, aby si s vámi zahráli. A pokud je vám i tohle málo, můžete v rámci výuky procházet i historii vaší dřívější hry a díky analyzátoru zkontrolovat, kolik šancí na poskládání perfektního slova jste promarnili a kolik bodů nám uniklo! Je to sice trochu frustrující – ale umožní vám to zlepšovat své dovednosti.

Scrabble slovník – shrnutí

Výše jsme velice podrobně popsali slovník Scrabble. Už víte, že se vám bude hodit během soubojů ve Hře na slova a v jiných populárních hrách vycházejících ze skládání slov. I když je použití online slovníku jednoduché, mohou být jeho funkce pokročilé. Co získáte?

  • Najdete několik návrhů na slova, která poskládáte na základě dostupných písmen.
  • S použitím filtru zúžíte vyhledávání na slova s konkrétním počtem písmen.
  • Můžete uvést, na jaké písmeno má začínat vyhledávané slovo a jaká písmena musí být uprostřed, abyste se mohli připojit k výrazům, která jsou již na hrací desce.
  • Se Scrabble slovníkem online budete moci snadno trénovat – v každou denní dobu i v noci, aniž byste se museli prosit o společnost!
  • Analyzátor je náš způsob, jak si prohlédnout předchozí hru – promyslet si každý tah, vyvodit závěry a zlepšit se v dalších hrách!
  • Český Scrabble slovník je skvělou podporou pro osoby skládající slova v našem mateřském jazyce. Ale můžete se rozhodnout např. pro aplikaci ve verzi s anglickými slovy.
  • Jedná se rovněž o výuku nových slov, obohacování slovní zásoby a neustálý rozvoj příjemným a snadným způsobem!

Uváděné online nástroje většinou vycházejí z Oficiálního českého scrabble slovníku. Díky tomu si můžete být jisti, že obdržíte spolehlivé informace a výrazy, které vytvoříte, budete moci během hry skutečně použít. Tak co? Jste připraveni na vzrušující partičku?

Další služby, které vám pomohou vyhrát v jakékoli hře Scrabble nebo slovní hře.

www.licznik-słów.pl

www.tricher-au-scrabble.net

www.wordlist.eu

www.aide-scrabble.fr

www.scrabblemania.pl

www.scrabblemania.fr

www.scrabblemania.de

www.scrabblemania.nl

www.scrabblemania.net

www.scrabblemania.it

www.scrabblemania.dk

www.scrabblemania.es